Tüntetők fogadták Schmittet Csepelen
Schmitt Pál köztársasági elnök távozását követelték tüntetők csütörtökön Csepelen, ahol a magyar és a lengyel államfő emléktáblát avatott a lengyel-magyar barátság napja alkalmából.
Schmitt Pál köztársasági elnök távozását követelték tüntetők csütörtökön Csepelen, ahol a magyar és a lengyel államfő emléktáblát avatott a lengyel-magyar barátság napja alkalmából.
A magyar-lengyel barátság napja alkalmából magyarországi munkalátogatásra érkezik ma Bronislaw Komorowski lengyel államfő és felesége.
A magyar futballban is létezik úgynevezett csúcsrangadó: ez most épp a Videoton-Debrecen mérkőzés. A tavalyi bajnok fogadta az idei, még veretlen listavezetőt, s mivel nem nyert a Vidi, alighanem lemondhat a címvédésről. A székesfehérvári csapat VIP páholya neves szurkolókat tudhat magáénak, együtt drukkolt Orbán Viktor, Schmitt Pál, Hernádi Zsolt és Csányi Sándor, míg a szomszédos páholyból Stumpf István izgulhatott.
Átadták a Parlament kupolacsarnokában a Kossuth-díjakat, a magas állami kitüntetésben részesült többek között Ákos, Demjén Ferenc és Reviczky Gábor, a Kossuth Nagydíjat Csoóri Sándornak ítélték oda. A Széchenyi Nagydíjat Vízi E. Szilveszter vehette át.
Schmitt Pál köztársasági elnök pénteken ambiciózusságra kérte a szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola tanulóit, arra biztatva őket, soha ne elégedjenek meg a jelen állapottal, helyette mindig törekedjenek többre.
Schmitt Pál köztársasági elnök szerint a hatalmon kívüliek véleményét sem szabad figyelmen kívül hagyni, ezért mindenkivel együtt kíván működni, aki a közjó szolgálatáért tesz. A köztársasági elnök ezt részben azzal összefüggésben mondta, hogy pénteken, az országjárása tizedik állomását jelentő Szombathelyre érkezve tüntetők kis csoportja hangos sípszóval fogadta a megyeháza előtt.
A köztársasági elnök a BruxInfónak adott szerdai nyilatkozatában „messzemenőkig” visszautasította a doktori értekezésével kapcsolatos plágiumvádakat. A nyilatkozat alapján, úgy tűnik, az államfő nincs tisztában a plágium fogalmával. Hiába hivatkozik arra Schmitt, hogy a dolgozata megfelelt a 20 évvel ezelőtti elvárásoknak, mind az akkori törvények, mind az egyetem akkori szabályzata a tudományos fokozat megszerzésének feltételként szabta az önálló kutatást, a tudósok, akadémikusok pedig 1992-ben is a legsúlyosabb vétségnek tartották a plagizálást.
Bloggerek szerint a köztársasági elnök "erőre kapott" a nemzetközi terepen. Nem csak a plágiumügyét magyarázta Schmitt Pál Brüsszelben. Az államfő a kormány intézkedéseit is próbálta tisztázni.
A Szlovénia és Magyarország közötti gazdasági együttműködés további erősítését szorgalmazta csütörtökön Danilo Türk szlovén és Schmitt Pál magyar köztársasági elnök.
Schmitt Pál köztársasági elnök a BruxInfónak adott interjújában a plágiumvádakkal kapcsolatban azt mondta: megfogadta, hogy az ügyről nem nyilatkozik, a kisdoktorijával kapcsolatos vizsgálat majdani eredményét pedig tudomásul veszi.
Schmitt Pál magyar államfő Martin Schulzcal, az Európai Parlament (EP) januárban hivatalba lépett, szocialista párti elnökével találkozott kétnapos brüsszeli látogatásának második napján, szerdán.
Schmitt Pál köztársasági elnök José Manuel Durao Barroso európai bizottsági elnökkel folytatott keddi beszélgetéséből arra következtet, hogy Magyarország az ellene indított három kötelezettségszegési eljárás ügyében olyan levelet kap szerdán Brüsszelből, amely "kezelhető", és értékeli "eddigi erőfeszítésinket".
A magyarok nagyon komoly hozzáadott értéket jelentenek az Európai Unióhoz - hangoztatta Schmitt Pál köztársasági elnök kedden Brüsszelben, miután találkozót folytatott José Manuel Durao Barroso európai bizottsági elnökkel.
Újabb részletek forrását azonosította a hvg.hu Schmitt Pál köztársasági elnök 1992-es doktori disszertációjában. Ezúttal a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak az olimpiai mozgalomról kiadott ismeretterjesztő brosúrája és maga az Olimpiai Charta volt az „ihletforrás”. További tíz oldalt tesznek ki a Georgiev-tanulmányból változtatás és hivatkozás megjelölése nélkül átvett táblázatok és diagramok.
Az Európai Unió központi intézményeinél kezdett látogatást kedden Brüsszelben Schmitt Pál köztársasági elnök.
Ötvenöt millió forint értékben szereztek be felszereléseket a palotaőrség számára - írta keddi számában a Népszabadság a Honvédelmi Minisztériumtól kapott tájékoztatásra hivatkozva.